+2 امتیاز
سلام و روز بخیر

ممنون از وبسایت فوق العاده تون.

WEBRTC بستر اتصال صوتی و تصویری روی وب هستش که با استفاده از مرورگر می شه ویدئو چت انجام داد. من خیلی از شبکه ها رو امتحان کردم و بیشترشون اجازه اتصال رو می دن. بعضی ها تصویر رو بلاک می کنن، بعضی ها کاملا اجازه می دن.

در این میون اپراتور ایرانسل تنها زیرساختی هستش که اتصال وب ار تی سی رو بعد از مدتی قطع می کنه.

راه حل چیه که بتونیم اتصال پایدار داشته باشیم بدون قطعی؟

در صورتی که نیاز به جزییات باشه لطفا بگید تا اضافه کنم.
سوال شده آبان 23, 1397 در راهکارهای ویپ توسط علی

1 پاسخ

+2 امتیاز
WebRTC در حال حاضر هم سیگنالینگش و هم مدیاش به صورت encrypt شده هست و مدیاش روی رنج گسترده ای از پورت های UDP که به صورت داینامیک عوض می شود کار می کند، مگر اینکه چیزی که شما implement کردین متفاوت باشه ، فکر نمی کنم اپراتوری این کار رو انجام بده، اشکال کار شما می تونه به دلیل دیگه باشه، ممکنه روی شبکه موبایل اتصال قطع و وصل بشه، اگر client شما به ice server متصل باشه حتما مسیر درست media رو مجددا بروز می کنه و اتصال با یه وقفه کوتاه برقرار می شه.

به طور کلی WebRTC با استفاده از پروتکل SIP کار ساده ای نیست و نیاز هست که شما API مربوط به WebRTC که در سمت مرورگر ها تعریف شده رو مطالعه کنید و اگر از SIP استفاده می کنید باید حتما RFCهای مربوط به خود SIP و extensionهای اون از جمله Ice server تسلط کافی داشته باشید و بعد این مورد رو debug کنید.

اگر از کروم استفاده می کنید chrome://webrtc-internal و اگر از فایرفاکس استفاده می کنید about:webrtc اطلاعات خوبی به شما برای debug کردن این مشکل خواهد داد.

اگر از یک Library SIP خاصی مثل jssip یا sipjs یا حتی sipml5 استفاده می کنید حتما پارامتری برای فعال کردن sip debug به شما می دن که توی کنسول مرورگر می تونید trace کنید و مشکل رو پیدا کنید.
پاسخ داده شده آبان 24, 1397 توسط حمیدرضا رمضانی (8,550 امتیاز)

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ
سوال شده فروردین 5, 1396 در مفاهیم بنیادی ویپ توسط امیرعلی (170 امتیاز)
0 امتیاز
0 پاسخ
0 امتیاز
1 پاسخ
0 امتیاز
1 پاسخ