0 امتیاز
یک کارت A101 سنگوما رو بر روی استریسک ورژن 1.8 نصب کردم، مراحل نصب رو به درستی انجام دادم، یعنی اول dahdi و سپس libpri و در نهایت استریسک و wanpipe رو نصب کردم، مشکلی که وجود دارد به این صورت است که بعد از تماس و اتصال به منوی صوتی صدا خراب می شه قطع و وصل می شه و صدای هوا میاد. لطفا کنید کمک کنید، مرسی.
سوال شده فروردین 3, 1396 در برند سنگوما توسط بیات (350 امتیاز)

1 پاسخ

0 امتیاز

این مشکل معمولا بخاطر interrupt کارت هست، در واقع interrupt در اینجا یه متدی برای برقراری ارتباط بین کارت و پردازنده سرور شماست. کارت نیاز داره تا درخواست هاشو برای پردازنده بفرسته و انجام بشه و اگر این ارتباط به درستی شکل نگیرد در عملکرد آن مشکلاتی به وجود خواهد آمد.

مرحله یک:   از کامند  watch -n 0.2 -d ifconfig استفاده کنید و برای اینترفیس w1g1 ببینید مقدار overrun در حال افزایش هست یا خیر، با ctrl+c می توانید آن را خاتمه دهید. اگر مشکل overrun وجود داشت (یعنی مقدار overrun در حال افزایش بود) کارت رو بر روی اسلات های دیگری تست کنید.

مرحله دوم : در این خصوص بهتره شما از کامند زیر در لینوکس استفاده کنید تا ببینید مشکل interrupts هست یا خیر

cat /proc/interrupts

این کامند رو چند بار می زنید و خروجی ها را بررسی می کنید، خروجی مانند یک جدول است 

Driver ModuleCPU1CPU0ID
acpi065251
wanpipe625236252522

درایور ماژول سنگوما wanpipe هست پس باید مقدار wanpipe برای تمامی coreها در هر بار کامند زدن تغییر کند و صفر نباشد. اگر مقدار برخی از هسته ها صفر بود می توانید با کامند های زیر سرویسی را جهت لودبالانس کردن این درخواست ها نصب کنید.

yum   install   irqbalance

service   irqbalance  start

بعد از این مراحل مجددا مشکل را تست کنید اگر مشکل رفع نشد به مرحله بعد بروید.

مرحله سوم: از کامند زیر جهت بررسی سرعت read/write هارد دیسک خود استفاده کنید می بایست مقدار نمایش داده شده بیشتر از 45mb/sec باشد در غیر این صورت سیستم را با هارد دیسک دیگری تست کنید.

hdparm -t /dev/sda

مرحله چهارم: حالت power saving را بر روی سرور خود غیر فعال کنید برای این کار می توانید فایل etc/grub.conf را باز کرده و مقدار acpi=off را به انتهای خط کرنل پیش فرض اضافه کنید و سپس فایل را ذخیره و سرور را reboot نمایید. در 95 درصد مواقع این مشکل قابل حل است، حتی پیشنهاد می کنم کارت رو بر روی سرور دیگری نیز تست کنید.

پاسخ داده شده فروردین 3, 1396 توسط حمیدرضا رمضانی (8,550 امتیاز)
ویرایش شده فروردین 3, 1396 توسط حمیدرضا رمضانی

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ
سوال شده فروردین 3, 1396 در استریسک توسط امیر شریفی (300 امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ
سوال شده دی 15, 1396 در برند سنگوما توسط Mralimaster (120 امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ
0 امتیاز
1 پاسخ