0 امتیاز
با سلام

من از freepbx sangoma phone system 60 استفاده می کنم و از طریق اینترانت شعبات با هم ارتباط دارند،من میخوام برای افزایش ضریب اطمینان اگه اینترانت ملی قطع شد یک خط اینترنت هم بک آپ بگیرم که ویپ بره روی اون... (در ضمن من سیپ ترانک دارم)

1-لطفا نحوه تنظیمات روی سنگوما رو بفرمایید؟

(من 3 تا اینترفیس اترنت رو سنگوما دارم یعنی اینترانت بیاد رو یکی اینترنت رو یکی دیگه این تو ذهنمه )

2- آیا میشه همون اول ارتباط 3 شعبه خودم که از طریق اینترانت ملی برقراره،روی روترهای سیسکو خودم بیام اینترنت رو هم به عنوان لینک بک آپ تعبیه کنم؟

یه مقدار گیج شدم لطفا توضیح بدین
سوال شده تیر 15, 1396 در FreePBX توسط رضا

1 پاسخ

0 امتیاز
برای این منظور بهتره روی روتر/گیت وی این کار رو انجام بدید، فرض کنید 3 تا پورت دارید، یکی پورت لوکال/LAN هست که به سوئیچ یا freePBX وصله، 2 تا پورت دیگه هم که پورت WAN هست اینترنت و اینترانت وصله.

متاسفانه روی سیسکو تسلط کامل ندارم، ولی معمولا روی میکروتیک این کار رو انجام می دم، دوتا اینترنت رو به پورت 1 و 2 میکروتیک می دم و دوتا route با distance متفاوت تعریف می کنم; مثلا یکی رو distance یک می دم  و دیگری را دو می دم، میکروتیک همیشه ترافیک را روی route ی که دارای Distance کمتر هست می فرستد و در صورتی که  قطع شود به طور خودکار روی دو می رود.

روی سیسکو هم چنین روشی وجود دارد و بهش Floating routes می گن، به این شکل هست که اگر primary route از کار بیافته ترافیک رو روی secondary route می فرسته.

کاری که شما باید انجام بدید این هست که اولا یه دسترسی به اینترنت به روتر بدید، دوما ارتباط بین دفاتر را  VPN یا tunnel بزنید. و ترافیک backup رو از طریق یه ارتباط امن روی اینترنت برقرار کنید.
موفق باشید.
پاسخ داده شده تیر 15, 1396 توسط حمیدرضا رمضانی (8,550 امتیاز)

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ
0 امتیاز
1 پاسخ
سوال شده شهریور 9, 1396 در FreePBX توسط zooo
0 امتیاز
1 پاسخ
سوال شده فروردین 5, 1396 در سوالات مخابراتی توسط mahdi96 (140 امتیاز)