0 امتیاز
با سلام

من از الستیکس استفاده میکنم .ما تعدادی نیرو بیرون شرکت داریم میخوام اونا رو گوشی خودشون سافت فون نصب کنن و از طریق اینترنت از شرکت بشه با اونا (به صورت داخلی ) تماس گرفت

ممنون میشم راهنماییم کنید
سوال شده شهریور 25, 1396 در الستیکس توسط رضاا

2 پاسخ

+1 امتیاز
با سلام

در این خصوص دو چالش پیش روی شماست: ۱- اینترنت مناسب تماس ویپ ۲- امنیت

در خصوص اولی:

اینترنت سیار اپراتور ها آنچنان که باید پایدار نیست و خیلی سخت می شه چنین سناریو هایی رو بدون مشکل راه اندازی کرد چون اینترنت هم می بایست دارای پهنای باند کافی باشه و هم latency نداشته باشه (همون تاخیر)

در خصوص مورد دوم (امنیت):

این مسئله رو می شه با راه اندازی یک VPN-server در شبکه ای که الستیکس دارید و نصب VPN-client بر روی گوشی موبایل به راحتی برطرف کنید. می تونید از میکروتیک به عنوان سرور استفاده کنید. سعی کنید از پروتکل های OpenVPN یا SSTP استفاده کنید چرا که این پروتکل ها رو نمی توانند به راحتی Drop کنند.

نتیجه گیری:

به طور کلی راه اندازی این سناریوها حتی در نقاط ثابت هم دردسر های خاص خودش را دارد و همیشه نیاز به فردی دارد تا ارتباط رو بررسی کند چون امکان قطعی ارتباط بسیار بالاست و پایداری مناسبی ندارد و ممکن است در مواردی افراد را کلافه کند. در هر صورت انتخاب با خود شماست.

موفق و پیروز باشید
پاسخ داده شده شهریور 27, 1396 توسط حمیدرضا رمضانی (8,190 امتیاز)
0 امتیاز
با سلام خدمت شما

بله شما دقیقا موارد صحیح رو اشاره فرمودید

-فرض می کنیم اینترنت سمت کلاینت ها (اپراتورها) خوب است با این حال برای جلوگیری از هک سیستم ویپ بهتر نیست از یک روتر سیسکو مثل 2811 به عنوان ویس گیت وی و فایروال استفاده کنیم تا امکان هک شدن را به حداقل برسانیم چون با میکروتیک امنیت آنچنان پایدار نیست به نظرم.میخواستم نظرتونو بفرمایید.

موضوع بعد مشکل آپلود بالاست.برای اجرای این طرح نیازمند سرعت آپلود همانند دانلود نیز هستیم(با توجه به سرعت آپ پایین adsl ) برای این موضوع نیز نظرتونو بفرمایید
پاسخ داده شده شهریور 29, 1396 توسط reza4344 (500 امتیاز)

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ
0 امتیاز
1 پاسخ
سوال شده فروردین 15, 1396 در سوالات مخابراتی توسط alirad (240 امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ